Surveys should never ask for any sensitive or secure data. Do not provide passwords, credit card numbers, identification numbers, or other sensitive information. Report Abuse.
Skip survey header
Select another language

Kérdőív: Szentendre Közbringa

Kérdőív - Szentendre Közbringa

A közbringa, azaz kerékpáros közösségi közlekedés, világszerte futótűzként terjed. Noha Magyarországon a közösségi kerékpározás még újdonságnak számít, már találkozhatunk közbringa rendszerrel Budapesten, Szegeden, Esztergomban és Hévízen is. Most Szentendre város is vizsgálja egy közbringa rendszer kiépítésének lehetőségét, ebben pedig az Ön közreműködésére és ötleteire is számítunk! Kérjük, olvassa el az alábbi, közbringáról szóló leírást, majd ossza meg velünk véleményét.
A kérdőív kitöltése körülbelül 5 percet vesz igénybe.


Mi az a közbringa?

A név nem félrevezető: a közbringa valóban a közösségi közlekedés része, hiszen a saját kerékpárral megtett utakkal ellentétben itt ugyanazt a járművet egymás után a közösség – városlakók, látogatók, turisták – több tagja használja. A kerékpárokat ingyenesen vagy alacsony díj (például éves bérlet, napi jegy vagy óradíj) ellenében egy önkiszolgáló gyűjtőállomásról lehet igénybe venni és használat után – ugyanitt vagy egy másik gyűjtőállomáson – speciális dokkolókban elhelyezni.

A rendszer üzemeltetése nagyban automatizált: az utasok elektronikus (kártyás és/vagy mobiltelefonos) azonosítása garantálja a gyors és biztonságos használatot. A gyűjtőállomások hálózata lefedné a várost és olyan csomópontokban lehetne közbringára szállni, mint például a HÉV állomás, a lakótelepek, a Dunakorzó vagy a Skanzen. Így ezek között lehetővé válnának olyan rövid, egyirányú utazások, amelyek gyalog már kényelmetlenül hosszúak lennének, autóba viszont nem érné meg beülni értük. Vannak olyan rendszerek, melyek nem hálózatban, hanem egyetlen, nagy forgalmú csomópontban üzemelnek (mint például a HÉV állomás) és 24 órára biztosítanak kerékpárt, melyet az utas a visszaút előtt akár éjszaka otthon, akár a napközben a munkahelyén tárolhat. Elektromos kerékpárokkal pedig még egy dombtető sem jelenthet akadályt!

Miben segítheti Szentendrét?

A fentiekből adódóan Szentendrén a közbringa ideális módja lehet a rövid és középhosszú távú városi utazásoknak, szervesen beilleszthető a közösségi közlekedésbe (például eljutás a HÉV- és Volánbusz állomásra) ezáltal segítheti a munkába és iskolába ingázókat,  illetve szerepet játszhat a torlódások és a város központ környékén hétvégente jelentkező parkolóhely-hiány enyhítésében. A közbringa használat amellett, hogy hozzájárul a város élhetőbbé tételéhez, használata egészséges, még időt és pénzt is megtakarít használói számára. Ez a mindenki által elérhető, környezetbarát közlekedési alternatíva ezeken felül modern, fiatalos arculatával tovább növeli a város turisztikai vonzerejét. Egy közbringa rendszer kezdőlökést adhat a napi szintű kerékpáros közlekedésnek (ahogy az számtalan városban történt már), igényt teremtve a további párbeszédre a közterületek és a közlekedési infrastruktúra kerékpárosbarát fejlesztéséről.

Mi a következő lépés?

Hogy egy ilyen rendszernek van-e létjogosultsága Szentendrén, és ha igen, mi lenne az optimális megoldás, amely a város lakóinak igényeit a legjobban kiszolgálná, arról a Regionális Környezetvédelmi Központ (REC) munkatársai EU-s pályázati forrásból tanulmányt készítenek, szorosan együttműködve az Önkormányzati Hivatal és a Budapesti Közlekedési Központ szakembereivel. Kérjük, fejtse ki a véleményét Ön is! 
 
A kérdőívet a Tovább gombra kattintva indíthatja!
Survey Software powered by SurveyGizmo
Survey Software